O nás

    Jmenuji se Vlastimil Cintl a kynologii se věnuji již 20let. K té lovecké, jsem se dostal díky svému otci, který vlastní a pracuje celý život s vynikajícím plemenem Český fousek. Všechny své psy sám cvičil a následně předváděl na různých loveckých zkouškách. Již od dětských let jsem mu s výcvikem pomáhal a loveckých zkoušek se účastnil. A právě nejspíš proto mi tato činnost učarovala natolik, že pokračuji v jeho stopách.

    Rád bych také zmínil, že po dobu vojenské služby, jsem byl členem psovodů Hradní stráže, díky čemuž jsem poněkud pronikl do výcviku služebních psů.

   Od svých 18 let jsem členem ČMMJ (Českomoravské myslivecké jednoty) a aktivně se věnuji myslivosti.  Na různých zkouškách jsem předvedl několik svých psů, a další na tyto zkoušky pomohl připravit, či předvést.

   V poslední době se na mne obrátilo hned několik lidí, kteří si pořídili loveckého psa a rádi by ho předvedli na některých zkouškách lovecké upotřebitelnosti, ale neví jak na to. Pravdou je, že poradenská činnost v tomto odvětví kynologie není snadno dostupná. Informace a návody, lze získat na výcvikových táborech, či u klubů zastřešujících různá plemena psů. Právě výcvikové tábory mohou být dobrou variantou, zvláště tehdy, jsou-li instruktory osoby, schopné předat potřebné informace správným způsobem. Nevýhodou je, že naprostému začátečníkovi, nelze předat informace o následujícím pokročilém stupni výcviku během víkendu, bohužel ale ani během týdne. 

   Nabízím proto tedy poradenskou činnost v oblasti lovecké kynologie, týkající se zejména plemen ohařů. V praxi se toto děje společnými výcviky, od úplných počátků, až k úplné přípravě na zvolený druh zkoušky.

    Potřebné období k přípravě na základní zkoušku, např. ZV (zkoušky vloh), PZ (podzimní zkoušky), LZ (lesní zkoušky) a SZVP (speciální zkoušky z vodní práce), trvá okolo dvou, až třech měsíců. Na konzultaci s praktickým výcvikem je třeba docházet minimálně 1x týdně na jednu až dvě hodiny. Přibližně 14 dní před zkouškami je vhodná návštěva i 2x do týdne.